Najczęściej zadawane pytania

Czy brak wpłaty zaliczki powoduje wygaśnięcie rezerwacji miejsca na obozie?

Tak, jeżeli wpłata zaliczki nie nastąpi w przeciągu 3 dni od zapisu.

Do kiedy i w jaki sposób należy wpłacić pozostałą kwotę za obóz?

Pozostałą kwotę należy wpłacić nie później niż na 20 dni przed rozpoczęciem obozu.

Jaka jest cena, jeżeli dziecko chce jechać na 2 tygodnie, ale na 2 różne obozy?

Cena dwóch różnych obozów następujących po sobie to 2690zł.

Czy można uzyskać jakąś zniżkę?

Tak, można uzyskać zniżkę dla rodzeństw w wysokości 50zł/os.

Kiedy wypełnić kartę obozową?

Kartę obozową otrzymasz mailowo lub pobierzesz ze strony internetowej. Skan wypełnionej karty należy wysłać mailem na kroplazdrowia.obozy@gmail.com lub wypełnioną przynieść na spotkanie przedobozowe.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie przedobozowe?

Informacja o miejscu i dacie spotkania zostanie w późniejszym terminie przekazana smsem lub mailem.

Skąd odjeżdżają autokary?

Autokary odjeżdżają z Radomia i Warszawy ( dokładny adres zostanie wysłany mailem do uczestników obozów). Jest możliwość zorganizowania transportu z innych miejscowości przy zebraniu minimum 8 osób, cenę dla takiego transportu uzgadniamy indywidualnie.

Co dziecko powinno zabrać na obóz?

Listę rzeczy niezbędnych prześlemy mailem przed wyjazdem na obóz. Leki wraz z listą dawkowania oraz z pisemnym upoważnieniem dla wychowawcy do podawania leków powinny być w podpisanym opakowaniu. Wychowawca zabierze je po przyjeździe na obóz i będzie pilnował, aby były właściwie przyjmowane. Kieszonkowe prosimy dać w niewielkich nominałach w podpisanym portfelu. Istnieje możliwość oddania pieniędzy do depozytu do wychowawcy i wypłacania potrzebnej kwoty - nie jest to jednak obowiązkowe.

Czy dziecko może zostać zakwaterowane z kolegą/koleżanką?

Oczywiście, należy wcześniej umieścić taką informację w karcie kwalifikacyjnej i jeżeli pokryje się ona z każdej ze stron, dzieci będą razem mieszkały.

Jak i kiedy można się skontaktować z dzieckiem?

W dniu przyjazdu na obóz dzieci oddają telefony komórkowe do depozytu. W czasie trwania obozu kontakt z dziećmi będzie możliwy w czasie przerwy poobiedniej. W tym czasie wychowawcy rozdają dzieciom ich telefony. W pilnych sprawach możliwy jest kontakt z kierownikiem obozu.

Czy małe dzieci (6-8 lat) mieszkają w domku ze starszymi dziećmi (12-13 lat)?

Nie, kwaterujemy dzieci wg płci i wieku. Chcemy, żeby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z pobytu i staramy się kwaterować dzieci w podobnym wieku.

Czy wychowawca mieszka w domku z dziećmi?

Nie. Wychowawcy śpią w domku obok.

Czy w domkach jest pościel i ręczniki?

W domkach znajduje się pościel, ręczniki dzieci muszą wziąć swoje.

Czy jest możliwość realizacji diety lub przestrzegania zastrzeżeń dietetycznych?

Oczywiście, należy wpisać taką informację w Karcie kwalifikacyjnej uczestnika.

Czy dostanę kontakt do wychowawcy mojego dziecka?

Rodzice dzieci, które jadą na 'Mój pierwszy obóz' dostaną nr telefonu do wychowawcy. Pozostali rodzice w pilnych sprawach będą mogli kontaktować się z kierownikiem obozu.

Jak liczne są grupy dzieci na zajęciach?

Grupy na zajęciach liczą do 10 osób.

Czy dzieci mogą zabrać ze sobą gry elektroniczne?

Na obozie obowiązuje zakaz grania na urządzeniach elektronicznych typu PSP, dlatego prosimy, aby dzieci nie zabierały ich ze sobą.

Co dzieci robią na obozie? Jakie mają zajęcia?

W ciągu dnia odbywają się 4 bloki zajęciowe - 2 po śniadaniu i 2 po obiedzie. Jedne lub dwa to zajęcia profilowe, kolejne to inne zajęcia sportowe. Chcemy, aby podczas obozu dzieci mogły spróbować jak największej liczby różnych dyscyplin. Po kolacji są organizowane gry i zabawy ogólnoobozowe. Przykładowy plan dnia: 8.00 – pobudka / 8.10 – rozruch poranny / 8.30 – śniadanie / 9.15 - toaleta poranna / 10.00 – kontrola czystości / 10.00 – I blok zajęciowy / 11.30 - II blok zajęciowy / 13.30 - obiad / 14.15 – przerwa poobiednia (telefony) / 15.30 – III blok zajęciowy / 16.45 - IV blok zajęciowy / 18.30 – kolacja / 19.30 – zajęcia wieczorne (zabawy integracyjne, gry terenowe, ognisko, dyskoteka) / 21.15 – przygotowanie do snu / 22.00 – cisza nocna.

Czy mogę gdzieś obejrzeć zdjęcia z obozu?

Tak. Na profilu facebookowym Kropli Zdrowia zamieszczamy relację zdjęciową z poszczególnych dni obozów.

Czy można odwiedzić dziecko na obozie?

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na organizowanie odwiedzin podczas obozów. Nasze obserwacje również pokazują, że odwiedziny nie wpływają najlepiej, zwłaszcza na młodsze dzieci, dla których spotkanie z rodzicami jest potem powodem wzmożonej tęsknoty.

Czy mogę otrzymać fakturę za obóz?

Oczywiście. Informację o chęci otrzymania faktury należy wraz z danymi (na kogo ma być wystawiona) wpisać w karcie kwalifikacyjnej lub poinformować nas mailem lub smsem przed obozem. Fakturę można otrzymać do 30 dni od zakończenia obozu.

W jaki sposób klient może otrzymać bon turystyczny?

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jeśli klient jest osobą uprawnioną, powinien zalogować się na swój profil na PUE ZUS. Następnie, z górnego menu wybrać należy zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”.

Co trzeba zrobić, aby zapłacić za pomocą bonu za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne?

Jeśli klient aktywuje bon na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli uzupełni swój aktualny mail i numer telefonu komórkowego, otrzyma mailem kod obsługi płatności. Kod będzie też mógł sprawdzić na swoim profilu na PUE w zakładce „Polski Bon Turystyczny” > „Mój Bon”. Kod ten klient podaje gdy płaci za usługi. Następnie otrzymuje na numer telefonu komórkowego SMS z kodem potwierdzającym tę płatność. Musi go podać sprzedawcy, aby sfinalizować transakcję.

Czy osoba, która chce zapłacić bonem musi okazać jakiś dokument?

Nie. Osoba, która chce zapłacić bonem za usługę, poda kod obsługi płatności, który otrzymała mailem. Może go także sprawdzić na swoim profilu na PUE. Następnie poda kod potwierdzający płatność, który otrzyma SMS-em w czasie transakcji.

Czy faktury za pobyt będą miały być adresowane na osobę, która kupuje usługę czy na ZUS? Czy na FV będzie musiała być szczegółowa adnotacja o dziecku / bonie?

Nabywcą usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej jest klient, nie jest nim ZUS. Tym samym paragon lub fakturę należy wystawić klientowi. Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym nie wymaga, by na fakturze była szczegółowa adnotacja o dziecku.

Czy jeżeli rodzina za część płaci bonem, za część dopłaca, to dostaje paragon/ fakturę za całość czy za część, którą dopłaca?

Paragon lub fakturę wystawioną na osobę fizyczną przedsiębiorca wystawia na łączną kwotę.

Mam problemy techniczne z przyjmowaniem płatności. Co muszę zrobić?

W przypadku problemów technicznych należy kontaktować się z infolinią Polskiego Bonu Turystycznego: 22 11 22.